Chcesz zainwestować w złoto lub srebro? A może szukasz oryginalnego prezentu dla bliskiej osoby? Srebrne lub złote monety czy sztabki z pewnością zdobędą Twoje uznanie. Zapoznaj się z najczęstszymi pytaniami i odpowiedziami, które pozwolą Ci na podjęcie właściwej decyzji.

Jakie są zalety kupna monet lub sztabek?

Przede wszystkim jest to najprostszy i najbezpieczniejszy sposób inwestowania, który często okazuje się także tani oraz bardzo opłacalny. Lokowanie funduszy w srebrze lub złocie inwestycyjnym polecane jest przede wszystkim tym osobom, którym zależy na skutecznej ochronie kapitału oraz zyskownej inwestycji. Taki proces jest dla inwestora również bardzo elastyczny, bowiem wielkość wkładu jest dowolna, ponieważ w naszym asortymencie znajdują się monety w przedziale od kilkudziesięciu złotych (srebrna moneta Wiedeńscy Filharmonicy) do nawet kilkuset tysięcy (złota moneta Rok Kozy). Cennik uzależniony jest oczywiście od kosztu wydobycia kruszcu, sytuacji rynkowej, a także próby, wagi, średnicy czy roku bicia monety. Ze zróżnicowanym cennikiem sztabek jest podobnie, w zależności od zasobów inwestora i chęci lokowania pieniędzy w takiej formie, sztabkę można zakupić już za niecałe 100 złotych, bądź 150 tysięcy złotych.

Gdzie można kupić srebro lub złoto?

Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, w której znajdują się wyjątkowe, złote lub srebrne monety oraz sztabki. Prezentujemy wyroby pochodzące z wiodących mennic znanych na całym świecie. Dzięki wygodnej platformie zakupów online, każdy inwestor ma możliwość złożenia zamówienia za pośrednictwem sklepu internetowego. Wystarczy zarejestrować się na naszej stronie, złożyć zamówienie, a następnie uregulować płatność przelewem bankowym, aby został on zaksięgowany na koncie w ciągu 24 godzin od momentu złożenia zamówienia – ten wymóg jest uzasadniony wahaniami kursowymi kruszców. Inwestycja w złoto lub srebro poprzez sklep Złota Uncja jest korzystnym rozwiązaniem dla każdego: zarówno doświadczonego inwestora, jak i osoby rozpoczynającej lokowanie środków pieniężnych w szlachetnych kruszcach.

W jaki sposób sprawdzić czy moneta jest oryginalna?

Wkład w złoto lub srebro inwestycyjne niekiedy sięga kilkuset tysięcy złotych, dlatego wielu inwestorów zastanawia się czy dany wyrób jest autentyczny. Na rynku znajduje się zatem wiele przyrządów, które pomogą stwierdzić oryginalność monety. Można posłużyć się testerem do monet lub oprogramowaniem testującym. Przy każdym wyrobie znajdują się także dokładne parametry techniczne podane przez producenta. W asortymencie naszego sklepu znajdują się wyroby wyłącznie znanych mennic, jak IGR, PAMP czy ARGOR-HERAEUS.

Niektóre złote monety mają różne kolory – od czego to zależy?

Odmienność barw jest spowodowana dodatkiem miedzi lub srebra do stopów. Domieszki innych metali nie wpływają jednak na wartość monety, tylko na jej wygląd. Liczy się przede wszystkim to, jaka jest zawartość złota w stopie danej monety. Dlatego właśnie doświadczeni inwestorzy nie zwracają uwagi na kolor monet, jednak na ich wartość.

W co lepiej zainwestować: monety czy sztabki?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ podjęcie ostatecznej decyzji zawsze należy do inwestora oraz jego indywidualnych preferencji. W zależności od wymagań kupującego, zwraca się uwagę zarówno na wartość wyrobu, jak i koszt inwestycji. Podczas inwestycji w monety lub sztabki wykonane ze szlachetnych kruszców, wiele osób spogląda na przyszłość, szacując korzyści, które może nieść ze sobą dane przedsięwzięcie.
Cena monet jest nieco wyższa niż sztabek, ponieważ koszt ich produkcji jest większy. Z uwagi na ich estetyczny kształt monet, oryginalne formy zdobienia i różnorodność wyżłobień, cieszą się one większą popularnością wśród osób doceniających elegancję i szyk, natomiast sztabki osiągają większe wymiary, która podkreśla ich okazałość – dlatego chętnie są wybierane przez osoby chcące zaakcentować wartość kruszcu.